Dnes má meniny: Bohuš
Zajtra má meniny: Alfonz
Pozajtra má meniny: Gašpar
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

História firmy

 

  • Písal sa rok 1990. Po páde železnej opony zlyhala komunistická ideológia uvedomelosti a prehnanej rovnosti mimo iného i v značke a chuti. Na trhu chýbala ponuka tovarov, stratil sa pojem úzkoprofilový alebo podpultový tovar. Po dlhoročnej frustrácii z nedostatku bežných komodít ako boli zavárané jahody, ananás, čerstvé ovocie či mäso, nastal čas zmeny.
  •  Ako študent strednej školy som aj so svojou sestrou po vyučovaní predával z korby otcovej Avie lukratívny tovar. Pred závodom s približne 20-tisíc zamestnancami naň stáli dlhé rady. Tu niekde sa v hlave mojej mamy zrodila myšlienka na postupné prebudovanie predajne s priemyselným tovarom – prezývaným „Košutka“- na obchod s ovocím a zeleninou, neskôr s potravinami.
  • Takto sme v roku 1990 začali písať históriu maloobchodu potravín rodinnej firmy Repiských, popri priemyselnom tovare, ktorý som prevzal po mame do správy. Do repertoára mojej podnikateľskej činnosti postupne pribúdali: reštaurácia v prenájme (1994), neskôr denný bar VIVA (1996) vo vlastných priestoroch, vedenie účtovníctva (1997), či predajňa potravín na Baračke, ktorú spravovala moja manželka (1998).
  • Ako hovoria štatistiky o živnostníkoch, 80% nových firiem skrachuje, úspešných je len 20%. Ani v mojom prípade tomu nebolo inak. Prežil som obdobia stagnácie, ale aj úspechov a rozvoja. Jedným z úspechov bol rast predajne potravín po modernizácii v apríli 2000. Tu chcem poďakovať mojim rodičom, po ktorých som prevzal „štafetu“ obchodníka s potravinami v Omšení.
  • Príchodom zahraničných obchodných sietí na Slovensko sa situácia domácich obchodníkov veľmi sťažila. Najťažším bol rok 2005, kedy sme ostali v obchode s manželkou Jankou sami dvaja. Zdalo sa, že čas malých obchodníkov skončil. Napriek ťažkým časom sme sa snažili o neustálu modernizáciu zariadenia: nový regálový systém na nápoje a drogériu, nový pokladničný box a pokladničný systém, automatické vchodové dvere.
  •  Rozsiahla rekonštrukcia predajne v novembri 2011 zahŕňala:

   - sanáciu muriva injektážou

   - výmenu omietok za sanačné

   - výmenu potrubných rozvodov vody, odpadov

   - demoláciu priečok, kvôli zväčšeniu skladového priestoru

   - nový systém podlahového kúrenia spojený s novými podlahami v predajni a sklade

   - výmenu okien, dverí, mreží

   - výmenu komplexného regálového systému a mliečnej vitríny

   - zaviedli sme novinku – dopekaciu pec na pečivo

Rekonštrukcia si vyžiadala takmer 60.000 eur, ktoré sme z väčšej časti financovali úverom z banky.

  • Tešíme sa z dobrých vzťahov, ktoré sme si počas dlhých rokov vybudovali s našimi zákazníkmi. Veríme, že kvalitné, zdravé a čerstvé potraviny spolu s priateľskými službami sa budú presadzovať a odolajú extrémnej zahraničnej konkurencii. Veď nákup u domácich obchodníkov znamená zároveň podporu domácemu regiónu, slovenským výrobcom, ale aj istotu pracovných miest pre našich ľudí.

Rodina Repiská trošku inak.

CHYSTÁME v MISSEN

Misen2021.jpg