Dnes má meniny: Zoja
Zajtra má meniny: Zdenko
Pozajtra má meniny: Gabriela
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Maskot Repina

 P5190121a.jpg - 209.88 KB

  • Iste vám neuniklo, že maskot Repina dal meno nášmu obchodu. Nebola to náhoda, jeho meno ste vytvorili vy - naši zákazníci. Neraz sa stalo, že mladý zákazník telefonoval v obchode z mobilu a pritom použil frázu: „...som u Repiny...“
  • Mohlo by sa zdať, že repka nemá nič spoločné s potravinami, no opak je pravdou. Takmer vo všetkých sladkostiach sa nachádza rafinovaný cukor, ktorý sa vyrába z cukrovej repy. Medzi najprospešnejšie potraviny patrí červená repa, ktorá je delikatesou medzi prílohami. Repka olejná je zasa najčastejšia surovina na výrobu rastlinných olejov.
  • Samozrejme, že názov Repina je tiež prezývkou z nášho priezviska Repiský – Repiská, my ho berieme s humorom a bez sarkazmu. „Potraviny u Repiny“ je originálny názov obchodu, ktorý sa stal Omšeniu a jeho obyvateľom vlastný.
  • Názov „Potraviny u Repiny“ sa prvý krát oficiálne objavil na pokladničnom bločku po rekonštrukcii obchodu v novembri 2011. O rok neskôr meno Repina definitívne prischlo Repke - maskotovi, ktorého si obľúbili najmä naši najmladší zákazníci.

          

Na vzniku maskota Repiny sa podieľali i najmladší rodinní príslušníci.

CHYSTÁME v MISSEN

Misen2021.jpg