Dnes má meniny: Zoja
Zajtra má meniny: Zdenko
Pozajtra má meniny: Gabriela

Darčekový kôš, ktorý má štýl

S darčekovými košmi je to ako s vianočnými stromčekmi. Aj tu jednoducho platí: „Proti gustu žiaden dišputát“! Niekto má rád Vianoce pestré, vo všetkých farbách, ligotavé a cinkajúce, iný zase uprednostní  moderný stromček v úplne inom duchu – napríklad s výlučne červenými a slamenými ozdobami, modro-strieborný, alebo trebárs bielo-zlatý. 

Čítať ďalej...

Viete zabaliť pekný darčekový kôš?

Prezradíme ako na to!

Chcete, aby váš darček vo forme potravinového koša bol nielen chutný, ale aj krásny? Chcete doň pribaliť veci, ktoré sa nedajú kúpiť, majú byť vaším tajomstvom, či z akéhokoľvek dôvodu má byť váš darčekový kôš pripravený vlastnoručne? Ak ste sa rozhodli, že budete baliť sami, prečítajte si pár tipov, ako to robia profesionáli.

Čítať ďalej...

Vymyslieť pekný darček je niekedy ten najťažší krok

Radi dostávate darčeky? Verím, že ste podobní ako ja a malá pozornosť od priateľov či blízkych vám vždy urobí radosť. Niektorí ľudia majú obdivuhodnú vlastnosť vymyslieť originálne, veselé, zaujímavé a jedinečné prekvapenia. Takým šikovníkom jednoducho závidím! Opakom sú ľudia, ktorí vždy prinesú niečo, čo človeku zaprace byt, prekladá sa roky z miesta na miesto, až napokon skončí v koši. Možno to darca nemyslel zle, no nejako to nedomyslel... Úprimne, zo všetkých síl sa snažím, aby moje darčeky nepatrili do tejto kategórie.

 

Čítať ďalej...

Máte už darček ku Dňu matiek?

Korene osláv materstva siahajú až do obdobia antiky, pretrvávali v stredoveku a v novodobej histórii boli obnovené na prelome 19. a 20. storočia. Datovanie Dňa matiek na druhú májovú nedeľu stanovil kongres USA, v roku 1914 ho vyhlásili za národný sviatok a neskôr sa k tomuto termínu pridali takmer všetky krajiny na svete. U nás sa sviatok mamičiek po dlhé roky neoslavoval, v komunistických krajinách sa ho vrchnosť snažila nahradiť Medzinárodným dňom žien. Po roku 1989 sa však jeho tradícia obnovila a dnes väčšina z nás navštívi svoju mamu s kytičkou kvetov a darčekom, aby sme jej vyjadrili vďaku a úctu.

Čítať ďalej...

CHYSTÁME v MISSEN

Misen2021.jpg