Dnes má meniny: Zoja
Zajtra má meniny: Zdenko
Pozajtra má meniny: Gabriela
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Aby všetky deti mali otca aj mamu!

 

                                  15. mája si pripomenieme  Svetový deň rodiny - World Family Day. Bol vyhlásený Organizáciou spojených národov v roku 1993, aby v dnešnom uponáhľanom svete zdôraznil dôležitosť rodiny pre každú dobre fungujúcu spoločnosť.

                Keď počujeme slovo rodina, prídu nám na myseľ naši najbližší. Aj malé dieťa vie, že rodina – to je mama,  tato a deti. Rodina ovplyvňuje život každého z nás, bez preháňania možno povedať, že je vo svojom poslaní nenahraditeľná. Jej členovia sa navzájom podelia o radosti aj bolesti, pomáhajú si prekonávať životné prekážky. V rodine dozrievajú predstavy mladého človeka o živote a formuje sa základný rebríček jeho hodnôt. Rodina je aj školou ľudskosti, kde sa učíme vzájomnej láske, úcte a službe slabším. 

                Rodina je založená na manželstve, láskyplnom vzťahu  muža a ženy. Stabilná rodina vytvára najvhodnejšie podmienky pre  zdravý rozvoj detí, pretože sa utvára, rozvíja a udržuje láskou. Antoine de Saint-Exupéry povedal: ,,Pravá láska sa nikdy nerozdá. Čím viac dávaš, tým viac ti zostáva“. Nikdy nedovoľme, aby z našej rodiny vymizla dobrosrdečnosť, ohľaduplnosť a tolerancia.

                Keby sme uvažovali, aký najlepší darček  môžeme ako rodičia odovzdať svojim deťom, bol by to azda dom, auto, zájazd okolo sveta? Zaiste nie – najdôležitejšia je skutočná nezištná láska. Dokonca aj novorodenec neočakáva od mamy  iba mliečko, ale nezištnú lásku a nehu. Dokáže rozoznať svoju matku od inej ženy. Ak deti nepocítia lásku v rodine, ťažko ju budú rozdávať ďalej.

                Svet sa rýchlo mení a s ním aj spôsob života či formy vzťahov. Aj keď rodinné väzby nie sú také silné ako v minulosti, aj keď niektorí ľudia sa manželstvo a rodinu snažia nahradiť inou formou spolužitia, inštitút rodiny zostáva jedinečný a neprekonaný. Nikde nenájdeme prirodzenejšie zázemie ako vo fungujúcej a milujúcej rodine.

 

                Toto všetko sme mali na mysli, keď sme zakladali Spolok rodín v Omšení. Spájame všetkých, ktorí si vážia skutočné ľudské hodnoty a sú ochotní prispievať k ich napĺňaniu. Sme hrdí na tradície otcov, pričom nezabúdame na dôležitosť rozvoja regiónu. Svojimi aktivitami sa snažíme prispievať k tomu, aby omšenskí rodičia mali prácu a mohli sa postarať o všetky potreby svojich detí.

Staňte sa naším členom a pomôžte nám šíriť krásnu víziu. Aby bolo Omšenie a jeho okolie krásnym miestom pre šťastný život nás všetkých!

 

 

CHYSTÁME v MISSEN

Misen2021.jpg