Dnes má meniny: Zoja
Zajtra má meniny: Zdenko
Pozajtra má meniny: Gabriela
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Jeme dosť ovocia a zeleniny?

 

Odborníci na výživu sa zhodujú: Slováci zaraďujú do svojho jedálneho lístka príliš veľa mäsa a mäsových výrobkov, rovnako sladkých a múčnych jedál spotrebujú viac ako by mali.

V strave nám však veľmi chýba dostatočný podiel ovocia a zeleniny, ktoré sú pre naše zdravie, pocit mladosti a vitality nenahraditeľné. Vitamíny, minerály, vláknina – to sú najlepšie a najúčinnejšie prostriedky na predchádzanie bežným, ale aj vážnym ochoreniam.

Najchutnejšie a väčšinou aj najhodnotnejšie sú ovocie a zelenina v surovom stave. Doprajte si denne niekoľko chutných plodov a doplňte obedy zeleninovým šalátom. Na večeru sú výbornou voľbou zeleninové nákypy, zapekané cukiny, baklažány, pór či kaleráb alebo dusené prílohy z koreňovej zeleniny i strukovín. Dôležitá je pestrosť a rozmanitosť, aby ste telu dodali všetky potrebné látky.

Dnes si už môžete dopriať čerstvé ovocie a zeleninu po celý rok, k tomuto trendu sa pripojili aj Potraviny u Repiny. Vyberáme pre vás kvalitné a svieže plody a dbáme na ich správne uskladnenie, aby všetky dôležité výživné látky zostali zachované.

 

CHYSTÁME v MISSEN

Misen2021.jpg