Dnes má meniny: Zoja
Zajtra má meniny: Zdenko
Pozajtra má meniny: Gabriela
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Chlapi – 8. marec je naša príležitosť..

 

 

           Nie každej žene je dopriate byť matkou a nie každá je zamilovaná, aby dostala valentínske srdiečko. Isté je, že obľuba sviatku MDŽ v posledných rokoch opäť stúpa.

 Žena ako manželka, matka, svokra, sestra, kamarátka, kolegyňa, žena milovaná.. Každá z nich je iná, no všetky sú príslušníčky nežného pohlavia. Sú radi obdarúvané, rozmaznávané, milované.

 

Máme tu mesiac marec a s ním MDŽ. Tradičný sviatok všetkých žien. V dnešnej dobe sa na tento sviatok ľudia pozerajú rôzne. Ako ste na tom vy milé ženy? Beriete Medzinárodný deň žien len ako výmysel minulého režimu, alebo vás poteší kytička 8. marca aj v roku 2014? Ktorá z vás by nemala radosť z obdarovania krásnou kyticou?


Ako je to vlastne s MDŽ?

Či sa nám to páči alebo nie, je to pôvodne socialistický sviatok stanovený Organizáciou Spojených národov k výročiu štrajku newyorských krajčírok v roku 1908. Prvý krát bol sviatok žien slávený 28. februára 1909. Hlavnou myšlienkou bolo  získať volebné právo žien. Od roku 1975 bol sviatok spájaný s rovnosťou žien.

Chlapi, starší z vás si určite spomínajú na klasický kvet MDŽ – karafiát. Viete, že aj klasickými karafiátmi môžete obdarovanej veľa povedať? Tak napríklad biely karafiát je túžbou po láske obdarovaného. Červený karafiát znamená obdiv a žltý sklamanie.

 

Samozrejme, ženy sa potešia akejkoľvek kvetinke, určite to nemusí byť klasický MDŽ karafiát. Nielen kvet, ale aj malá bonboniéra, chutná večera či objatie vedia u ženy vyvolať emočnú slzu šťastia.

Veď samotné obdarovanie je úžasná vec, ktorá je sama o sebe darom pre naše srdce.

 

CHYSTÁME v MISSEN

Misen2021.jpg